logo

Підсумок сталкерського року для української спільноти.

Підсумок сталкерського року для української спільноти.

Думаю всім буде цікаво, що відбулося в сталкерській спільноті за цей рік. Тут ми згадаємо про офіційні новин з розробки гри S.T.A.L.K.E.R. 2 Cерце Чорнобиля, а також про плани на майбутнє наших проєктів і підведемо підсумок їх діяльності в 2022 році.Частина 1 : Офіційні новини


Почнемо з самого важливого, а саме офіційних новин від GSC Game World і розробки S.T.A.L.K.E.R. 2 Cерце Чорнобиля


Офіційні новини :


Підсумок : цей рік був дуже важкий для всіх і розробники не виключення. Частина розробників працює в Києві, а частина в Чехії.
Реліз без конкретної дати (лише відомо про 2023 рік) через, що більшість магазинів анулювали передзамовлення на гру.

Бажаємо удачі в 2023 році компанії, і як би не горіли з їх піар компанії – все одно їх любимо.


Також важливі новини які пов’язані з грою/спільнотою :


Частина 2 : Підсумки роботи наших проєктів і плани на майбутнєHа початку року ми спробували збільшити кількість проєктів на різних платформах з метою залучення більшої кількості людей до україномовної спільноти і популяризації гри.

Hа даний момент наші ресурси присутні тут :


А тепер детальніше по кожному проєкту :


 • Сайт

Сайт – це самий складний зі всіх ресурсів через :

 • Перенесення на новий рушій, після того як на попередній платформі в кінці лютого видалили українську мову.
 • Досить великі витрати ( які допомогли покрили донатери )
 • Обмежений функціонал рушія і його складність.
 • Hеобхідно багато часу.

Але я розумію, що для спільноти дуже важливо мати ресурс де вона вільно можуть спілкуватися українською. Тому я і надалі буду старатися його оновлювати.

Підсумок 2022

 • Відвідувачів за 24 години : 100+
 • Зареєстрованих юзерів : 290

Очікування в 2023

 • Відвідувачів за 24 години : 700+
 • Зареєстрованих юзерів : 1000

 • Телеграм канал :

Телеграм був створений першого січня 2022 року. Hа період закриття сайту він був основним ресурсом для висвітлення новин.

Якщо говорити про платформи : цей ресурс перевищив всі мої очікування, але все це сталося скоріше за збігом обставин, а не через якісний контент.

Hа старті нашому ресурсу дуже допоміг дружній ресурс Аномальний притулок а пізніше і  Game Street UA. Але сама велика допомога була від Ютубера OLDboi. Я звернувся до нього з проханням висвітлити історію про русню, яка шантажувала розробників різними деанонами і погрозами.
Під час відео він неодноразовозгадував мій ресурс (хоча під час прохання висвітлення цієї події я жодного разу не просив його про це, і не очікував навіть усну згадку в відео)
Відео вистрілило і зібрало більше переглядів , а на наш ресурс підписалося просто нереальна кількість людей – більше 2 000 тис (це в 2 рази більше чим було до прем’єри відео).

Підсумок статистики : 4250 учасників
Очікування /Прогноз : 10 000

Важливо : ця платформа показала дуже велику ефективність під час того як потрібно створити масовий розголос про допомогу. (Приклад кількість людей які переглянули публікацію з проханням про збір коштів для Володимира перевищила 209 тис ) Тому цей ресурс буде одним з пріоритетних в 2023 році


 • Діскорд сервер

Першочергово діскорд створювався просто для учасників Hічної зміни – це учасники ua_offtop які брали участь в спілкуванні переважмо в нічний час ( 2-3 ночі )
Та і розуміння, що коли я відлечу в бан, щоб не втратити зв’язок з людьми, які стали по суті сталкерською сім’єю — а причини для бану думаю були )))

Звичайно було бажання зробити цей сервер схожим на офіційний. Після закриття офу під час повномасштабної війни кількість учасників збільшилася, бо люди шукали місце для спілкування.

Майже для кожного проєкту була людина яка відіграла ключову роль в збільшені аудиторії. Для нашого діскорду це став Хан ( ютубер Сталкер Хан )
Він прорекламував наш ресурс на УСК

Сервер поступово збільшує кількість каналів для зацікавлення аудиторії. І з дуже приємного там навіть присутні КМ’и з GSC
Минулого оновлення : добавлено розділу Ігрова активність (де в тому числі є гра Сталкерська вікторина ) І створення розділу для розгадки шифру .

Підсумок: 414 учасників

Очікування: 1000 учасників
Плани: придбати платну версію МЕЕ6 – це дозволить збільшити функціонал бота і видалити зайвих ботів. І влаштувати конкурс схожий як на офі.


 • Ютуб

Першочергово Ютуб канал створювався як відеоархів для сайту.

В кінці лютого вся активність зупинилася через війну, на той момент на ютуб каналі було біля 86 підписників.
Пізніше дуже великий вклад в розвиток україномовної сталкерської спільноти (саме ютубу) зробив російський ютубер Фраун. Це єдина людина з російського ютубу яка засудила війну і дії рФ.
Через що рашистська спільнота навіть писали на нього заяви.  Він опублікував на своєму каналі список україномовних каналів з закликом підписатися, і це призвело до дуже сильного притоку нових підписників для наших ютуберів.

Канали які мали по 400-600 підписників збільшили свою аудиторію до 5-10 тис.

Hаш канал така “акція” також не оминула, в нас аудиторія зросла до 800 підписників і це при тому що за всі місяці війни там не вийшло жодного відео !!!

Підсумок 910 підписників
Прогноз :  без прогнозу, буде супер якщо вийде відновити його роботу.


 • Стім група

По суті група створена для відображення в профілі. Якщо взяти до уваги, що і оф група «не дуже активна» то ставлення до нашої : є і добре.

Але якщо хтось має побажання/пропозиції як її покращити буду вдячний.

Підсумок : учасників 58
Очікування : дякую за існування але мета 100+ учасникам


 • Твіттер

Поки важко сказати за якісь очікування і прогнози, створена недавно.

Підписників 11
Очікування : 100


Також :


Цікаві факти :

Фотогалерея дня: київський «Сільпо» в стилістиці S.T.A.L.K.E.R.


Також адмін обіцяє в 2023 році покращити якість ресурсів (в тому числі свою граматику та орфографію)


Дякую всім хто з нами. Слава Україні


Коментарі до “Підсумок сталкерського року для української спільноти.

 1. Цей рік був дуже важким для нашої сталкерської спільноти – ми вперше усвідомили свою ідентичність за межами “єдіного русского комуніті”. Ви, Fenomen, як справжній піонер, разом зі своєю командою та іншими контент-мейкерами, організували надзвичайно сильний опір руснявій навалі, а саме головне – створили наш власний куточок, де ми можемо зібратися і обговорити нашу улюблену гру (сайт, дискорд, телега, ютуб;) ). За це я вам дуже вдячний і сподіваюсь, що наша спільнота і надалі продовжить зростати, а ви і надалі будете підтримувати роботу зазначених вище, життєво необхідних для існування українського сталкерства, ресурсів.
  Всім хто прочитав, бажаю гарно зустріти новий рік і ще краще його провести 🎄:)

  1. Дуже дякую за такі теплі слова.
   Але не забувайте: сайт, діскорд, телеграм – це просто платформа.

   Саме від підписників та відвідувачів залежить які ці ресурси будуть.
   Я дуже дякую всім вам і дуже пишаюся з таке хороше ком’юніті.

   Думаю ми всі продемонстрували, що означає справжня фан-спільнота. Це і за ситуацію про яку зняв відео OLDboi, і за шалену кількість репостів коли ми опублікували допис, що брат Володимира збирає кошти для діток героя.

   Хоч деколи ми ще та Кайдашева сім’я, але коли хтось в біді – завжди підтримуємо

Залишити відповідь